Prečo kurčatá prestávajú znášať vajcia

Je možné, že problémom je viac, než že sú vaše kurčatá príliš mladé. V tejto príručke vám poskytneme 20 vecí, ktoré môžete skontrolovať.

Naše kurčatá na znášanie vajec

Niekoľko vecí, na ktoré používame kurčatá v našej permakultúrnej záhrade, je obrábanie a hnojenie záhradných priestorov a kontrola škodcov, ktorí napadajú sady. Milujeme chov kurčiat na dvore.

V zdravom prostredí sliepky znášajú aspoň raz za dva dni, preto je dôležité identifikovať, prečo neznášajú. Chceme vajíčka, ale chceme aj zdravé, šťastné sliepky.

Keďže nikdy nevieme, kedy naše sliepky prestanú znášať, zbierame vajcia vždy, keď produkujú, a uchovávame ich vždy, keď je ich veľa. Tento prípravok nám dáva ďalšie vajcia na jedenie v prípade, že produkcia klesá.

Na základe blogu Lisa Steele Fresh Eggs Daily som vytvoril zoznam, aby som zistil, prečo kurčatá prestávajú znášať vajcia.

Prečo kurčatá prestávajú znášať vajcia

Je pomerne jednoduché chovať sliepky, ktoré znášajú vajcia, ale čo ak vaše sliepky prestanú znášať vajcia? Tu je 20 bežných príčin a riešení.

Kratšie dni

Počas neskorej jesene a zimy, keď sliepky nemajú dostatok denného svetla na stimuláciu vaječníkov, prestanú znášať vajíčka.

Aby ste tento problém vyriešili, odporúčam vašim sliepkam dopriať maximálne 14 hodín svetla s umelým svetelným zdrojom na časovači. Zima je ideálny čas na to, aby naše sliepky (a celý chov) spomalili a oddýchli si; spôsob, akým to robí príroda.

Molting

Molding, ku ktorému dochádza na jeseň, môže tiež spôsobiť zníženie produkcie vajec. Molting nastáva, keď sa staré perie zbavuje a vymieňa sa za nové.

Slnečnicové semienka a odrezky mäsa sú dobrým zdrojom bielkovín pre línajúce sliepky. Molingové sliepky prestanú znášať vajcia, keď ich energia prejde na vývoj peria namiesto produkcie vajec.

V tomto príspevku zdieľam svoje najlepšie tipy, čím kŕmiť sliepky okrem obilia, ktoré nájdete tu.

Napäté

Je veľmi možné, že vaše kurča na dvore prestane znášať vajcia počas liahnutia, pretože sliepky sa pokúšajú vyliahnuť vajcia tak, že na nich sedia. Hniezdenie môže trvať 3 až 5 týždňov a ak vaša sliepka sedí na neoplodnených vajciach, nebude pokračovať v znášaní.

Odporúča sa, aby ste pravidelne zbierali vajíčka z jej hniezdnej oblasti a blokovali hniezdne búdky, aby ste prerušili fázu hniezdenia.

V prípade, že to nepomôže, možno ju budete musieť presunúť do prázdnej prepravky s jedlom a čerstvou vodou, ale nenechajte ju uhniezdiť. Nechajte ju tam pár dní. To by malo zlomiť zadumaný inštinkt.

Jedenie vajíčok/nuda

V niektorých prípadoch sliepky jedia vajcia kvôli nedostatku vápnika alebo nude. Nechcete, aby vám zahryzli do jedla.

Je možné vidieť známky toho, že vaša sliepka žerie vajcia, ak sa rozleje žĺtok, ale niekedy nie sú žiadne známky.

Je dôležité zabezpečiť, aby vaše kurčatá mali zdravú výživu a doplnky vápnika na boj proti tejto chorobe. Nadbytočný vápnik je možné zabezpečiť rozdrvením vaječných škrupín v krmive a použitím škrupín ustríc a aragonitu ako doplnkov vápnika.

Okrem udržiavania búdok nad úrovňou očí, ukladania mäkkej podstielky do búdky a zbierania vajíčok niekoľkokrát denne, kým neporušia svoj zlozvyk, sú ďalšie spôsoby, ako zabrániť jedeniu vajec.

Vaše sliepky môžu tiež jesť vajcia, pretože sa nudia. Nuda môže spôsobiť, že napadnú a zjedia ich vajíčka, čím sa pre vás stanú menej užitočnými.

Ak vaše sliepky omrzí miesto, kde žijú, použite kuriatko na premiestňovanie ich chlievika po farme. To im umožňuje škrabať sa a jesť v čistom priestore.

Predátori

Okrem hadov, skunkov, potkanov, kojotov, sov a jastrabov, ktoré dohliadajú na vaše kurčatá, už len prítomnosť predátorov vystresuje vaše sliepky a ovplyvní produkciu vajec.

Aby sa predátori nedostali do kurníka, môžete postaviť dobre navrhnutý kurník, ktorý udrží vaše sliepky v bezpečí. Uistite sa, že ste zakryli všetky otvorené priestory 1/2-palcovým drôteným pletivom, aby sa dravce nemohli dostať dovnútra.

Nasledujúci príspevok vám pomôže identifikovať predátora zodpovedného za zabitie vášho kurčaťa, ak máte problém s predátorom.

Sliepka viazaná na vajcia

Je tiež možné, že vaše sliepky prestanú znášať vajcia, pretože môžu byť viazané na vajcia. Keď vajíčko uviazne vo vajcovode, môže byť smrteľné, ak sa nelieči.

Môžete zabrániť viazaniu vajíčok tak, že ich krmivo pridelíte tak, aby ste sa vyhli obezite. Nemali by dostať viac ako 1/3 libry potravy denne a mali by mať k dispozícii dostatok zelených listov, bylín, trávy a vápnikových doplnkov.

Vaše kurčatá potrebujú voľný prístup k priestoru na cvičenie. Umelé svetlo môže tiež spôsobiť viazanie vajec.

Preplnenosť

Vaše kurčatá budú vystresované, ak je ich kurník preplnený, a prestanú znášať vajcia.

Sliepky by mali mať vo vnútri svojich chlievov priestor aspoň tri štvorcové stopy a vonku aspoň desať štvorcových stôp.

Miešanie stáda

Asimilácia nového kurčaťa do vášho kŕdľa môže spôsobiť poruchy, ktoré môžu viesť k stresu.

Ak pridávate alebo odoberáte kurčatá, buďte trpezliví. Chvíľu trvá, kým vaše kurčatá zavedú poradie klovania. Pridávanie kurčiat alebo odstraňovanie kurčiat sa najlepšie vykonáva v noci.

Zmeňte na nový Coop alebo hniezdne boxy

Môže chvíľu trvať, kým sliepky začnú znášať vajcia po presťahovaní do nového chlievika alebo hniezdnych búdok.

Presun alebo zmena ich rutiny by sa mala robiť naraz, takže sa prispôsobujú postupne.

Choroba alebo choroba

Ak sú vaše kurčatá choré alebo choré, mali by ste ich odstrániť z ich kŕdľa a izolovať ich. Najlepší spôsob, ako liečiť choroby a choroby, je v prvom rade im predchádzať.

Ak chcete posilniť imunitný systém svojich chorých sliepok, dajte im magickú vodu, ktorá kombinuje jablčný ocot, med, cesnak a vodu. Fermentované krmivo je tiež dobrý nápad kŕmiť svoje stádo ako preventívne opatrenie. Túto zmes môžete pravidelne podávať svojmu stádu ako preventívne opatrenie.

Naše morky a mäsové kurčatá sú chované magickou vodou a všimli sme si, že to pomáha udržiavať ich všetky zdravé.

Extrémne teplo a chlad

Sliepka prestane znášať vajcia, ak jej bude príliš teplo alebo príliš zima. Kurčatá znášajú vajcia medzi 50 ° F a 75 ° F.

Vždy by ste mali poskytnúť dostatok tieňa, aby sa vaše kurčatá mohli v horúcich dňoch dostať preč zo slnka. Môžete im tiež dať posteľ, ktorá je dobre vetraná a môžete ju používať v noci. Uistite sa, že vaše kurčatá majú dostatok čistej, čerstvej vody a pridajte do vody kocky ľadu, aby zostala studená.

Počas týchto extrémne chladných dní prestanú znášať aj sliepky, takže je dôležité vedieť, ako udržať kurčatá v teple. Napríklad by ste mali večer pred zberom v noci posypať zem krmivom, aby sa udržali v teple.

Zahrejte ich hniezdne búdky tým, že do nich vložíte dostatok podstielky a zabezpečíte, aby v kurníku nebol prievan.

Nedostatok vetrania

Bez vynikajúceho vetrania sa vo vašom kurníku môže hromadiť amoniak a vaše kurčatá môžu dostať respiračné ochorenia a byť podráždené, čo im bráni znášať vajcia.

Ak má váš kurník tento problém, otvorte kurník a zakryte otvory drôteným pletivom, aby sa nehromadil čpavok.

Môžete tiež zabrániť hromadeniu amoniaku tým, že budete udržiavať svoj kôš čistý, vymieňať podstielku a udržiavať hlboké lôžko organickej hmoty.

Slabé alebo zlé krmivo

Musíte vedieť, aké je najlepšie krmivo pre vaše kurčatá znášajúce vajcia. Niektorým jedlám chýbajú bielkoviny alebo vápnik, takže nemusia produkovať toľko vajec, koľko by mali. Uistite sa, že vaše kurčatá dostanú 1/3 libry krmiva denne.

Ak chcete, aby kurčatá produkovali kvalitné vajcia bohaté na bielkoviny, prečítajte si štítky na ich krmive.

Pre kurčatá používame komerčné krmivo New Country Organic a krmivo Sunrise Farm Feed, ak si nemôžete dovoliť organické krmivo. Je bez GMO. Do krmiva pridávame veľa zelene, napríklad bylinky.

Vždy môžete kŕmiť svoje kurčatá zvyškami zvyškov z domu. Zožerú všetko, čo zanecháte.

Prejedanie sa

Prekrmovanie vašich kurčiat spôsobí, že sa stanú obéznymi a vajcia ich viažu.

Najlepšie je prideľovať krmivo pre sliepky počas dňa, pretože kurčatá potrebujú len asi 1/3 libry potravy denne.

Nedostatok vody

Pre kurčatá môže byť veľmi ťažké znášať vajcia až 24 hodín, ak nemajú prístup k vode. Dokonca aj niekoľko hodín bez vody môže výrazne spomaliť produkciu vajec.

Vždy by ste sa mali uistiť, že vaše kurčatá majú čerstvú vodu, najmä keď ste v práci.

Voľný výbeh

V závislosti od toho, aké sú vaše kurčatá vo voľnom výbehu, možno nenájdete všetky vajcia, takže sa môže zdať, že počas Veľkej noci máte vajec menej.

Vek

Odhaduje sa, že sliepka začne znášať vajcia vo veku okolo 18 mesiacov a bude pokračovať až do veku ôsmich rokov.

Je normálne, že sliepky znesú vajce denne až do veku 2 až 3 rokov. Staršie sliepky začnú spomaľovať znášanie vajec a nakoniec prestanú.

Stres

Je dôležité byť si vedomý okolia svojho kurčaťa a udržiavať ho tak bez stresu, ako je to len možné. Stresované sliepky menej znášajú vajcia alebo prestanú. Dokonca aj štekajúci psi alebo bláznivo hlasné deti môžu vaše sliepky stresovať.

Po zhromaždení týchto informácií môžete začať skúmať možné dôvody, prečo vaše sliepky prestali alebo spomalili znášanie.

Viac informácií o chove kurčiat nájdete v blogových príspevkoch nižšie.