Použitie kurčiat na kontrolu záhradných škodcov a chorôb v sadoch

Je vaša záhrada plná chrobákov a hmyzu a chcete organické spôsoby, ako ich udržať vonku? Ste chovateľom kurčiat a hľadáte viac spôsobov, ako využiť svoje stádo?

Kurčatá radi pomáhajú pri hubení škodcov! Použitie kurčiat vo vašej záhrade a sade na prerušenie cyklu škodcov je skvelý spôsob, ako využiť silu kurčiat!

Sú kurčatá dobré na kontrolu škodcov?

Priemerné kura dokáže vyčistiť 120 štvorcových stôp zeme každý týždeň tým, že bude jesť hmyz, chrobáky a húsenice.

Všetko, čo sa pohne nad povrchom, zachytia a poškrabú sa 6 palcov hlboko do záhradného mulča, aby našli húštiny.

Kurča skonzumuje čokoľvek od semien buriny až po ploštice, ako sú tekvice a japonské chrobáky! Budete tiež vďační za ich pomoc s komármi na vašom dvore! Vedeli ste, že jedia aj kliešte?

Pred niekoľkými rokmi som choval 15 kurčiat na pastvine, ktorá pokrývala 1700 štvorcových stôp. Hmyz v tejto oblasti tieto vtáky ľahko zlikvidovali do týždňa.

Ako používať kurčatá na kontrolu škodcov

Kurčatá možno použiť na kontrolu škodcov niekoľkými spôsobmi.

Obmedzené kurčatá

Kurčatá mohli byť umiestnené v traktore, kurníku alebo elektrickej sieti nad oblasťou a potom sa pred výsadbou premiestnili. Tu sú moje obľúbené DIY návrhy pre kurací traktor a mobilný kurník.

Voľný výbeh kurčiat

Udržiavanie vašej záhrady a iných oblastí chránených pred vašimi vtákmi im poskytne príležitosť na voľný výbeh.

Udržujte kurčatá na obvode záhrady

Ak by boli kurčatá chované vonku, záhrada by bola chránená pred lezúcim hmyzom a kurací trus by mohol zo záhrady prilákať škodlivé slimáky.

Presuňte kurčatá

V závislosti od veľkosti vašej prevádzky je tiež možné presúvať kurčatá po vašej záhrade alebo pozemku pomocou traktora alebo mobilného pletiva. Pokyny získate kliknutím sem.

Čas pod dohľadom

Potom budú mať dostatok času na to, aby sa dostali k záhradným škodcom, ale už im nezostane čas ukradnúť vaše dobroty! Doprajte im čas v záhrade pod dohľadom alebo ich nechajte preskúmať záhradu hodinu pred súmrakom.

Kurčatá na pastve

Keď Tim Southwell zistil životný cyklus muchy, otáča svoje kurčatá za stádom kráv a zbiera červy do troch dní po tom, čo svoje kravy vyhnal na inú pastvinu.

Kurčatá jedia červy ako doplnok stravy a kravy majú malý tlak múch.

Manažér farmy jednoducho vysype ich obilie na vrch hnoja, aby povzbudil kurčatá, aby ho poškrabali. Ide o unikátny prístup k permakultúre a ničeniu kolobehu škodcov a zároveň šetrí peniaze za krmivo.

Kurčatá v sade

Niet pochýb o tom, že kurčatá môžu pomôcť v oblastiach, kde hmyz a choroby sužujú ovocné sady. Choroby a hmyz bežne trápia ovocné sady, ale kurčatá dokážu prerušiť životný cyklus škodcov a chorôb už za hodinu.

S určitým strategickým načasovaním je možné zvýšiť produkciu v sade kurčatami.

Opustený sad mojej starej mamy s nízkou produkciou zozbierali niektorí priatelia nasledujúce leto a my sme mohli vyrábať jablkovú omáčku v nasledujúcich rokoch.

Aby ste prerušili cyklus škodcov, musíte približne týždeň na jar a ešte raz na jeseň povoliť kontrolu prístupu vtákov na stromy.

  • Keď dospelé červy začnú na jar klásť vajíčka, navrhujem prebehnúť kurčatá cez sad.
  • Na jeseň by som kŕdeľ opäť premiestnil cez sad, aby mohli jesť opadané ovocie, ktoré by hmyz mohol použiť ako úkryt.