Ochrana kurčiat pred dravcami

Kurčatá potrebujú ochranu pred predátormi, ktorí môžu kopať, lietať alebo siahať priamo cez plot, či už sú v chove alebo na voľnom výbehu, či už pre mäso alebo pre vajcia.

Použitím prirodzených metód chovu môžete zväčšiť veľkosť svojho kŕdľa bez obáv z predátorov. Keď im zabezpečíte bezpečnosť pred predátormi, môžete dať kurčatám obrábať záhradné plochy alebo kontrolovať škodcov v sadoch.

Moje najlepšie tipy, ako sa chrániť, nájdete v tejto príručke.

Dôležitosť ochrany kurčiat pred dravcami

Náš tím zákazníckej podpory dostane denne približne 87 otázok o kurčatách na dvore. Najčastejšou otázkou je: „Ako zabrániš tomu, aby sa kurčatá zabili?“.“

Po prvé, musíte vedieť, že všetko zje kuracie mäso. Predátormi môžu byť líška, mýval, vačice, skunky, lasice, dokonca aj ošípané. Nie ste jediný, komu toto mäso chutí. Chuť kurčaťa si užívajú aj panteri, hyeny a najlepší priateľ človeka (psy).

Kurča bude brániť svoje územie, keď sa iné kura zraní alebo ochorie? Áno, aj sliepky milujú kura.

Naša usadlosť je domovom obrovského predátora nazývaného jastrab, ktorý dokáže ľahko zabiť a uniesť dospelé kura. Sovy zvládnu rovnakú úlohu aj v noci.

Poznajte predátorov svojej oblasti

Je dôležité najprv identifikovať predátorov vášho kŕdľa na dvore, čo možno budete musieť urobiť, ak ste novým chovom kurčiat.

Okrem mývalov a jastrabov môžete vo svojom okolí stretnúť aj lasice.

Keď máte vo svojom okolí lasice, bude nevyhnutné zostať ostražití a neustále kontrolovať malé diery v plote. Lasice môžu získať prístup k drôtenému plotu cez dieru veľkosti myši.

Sú to rýchle, smrtiace dravce, ktoré sú chránené pred poškodením. Hawks sú vzdušné dravce s výborným zrakom a výbornými letovými schopnosťami.

Ochrana kurčiat pred dravcami

Strata kurčaťa môže byť veľmi znepokojujúca. Prvým krokom je pochopenie predátorov vo vašej oblasti a ich správania. Druhým je prevencia.

Asi 98 % strát kurčiat zabránime týmto metódam ochrany pred predátormi. Zvyšné 2% budete musieť vyriešiť vy.

Zatvorte Coop v noci

Nezabudnite na noc zavrieť svoj koop. Zabudol som a vyšiel som o hodiny neskôr do útrob všade. Aj keď vaše kurčatá pobehujú okolo vášho výbehu, uzavretie vášho chlievika je druhou vrstvou obrany proti predátorom.

To isté platí pre vaše stádo, ktoré by ste nemali nechať bez dozoru.

Dobrá bariéra

Vždy by ste mali ponechať 1-palcový otvor do krytu. Mývaly a susedné psy sa nebudú môcť dostať do vášho chovu, ak tam nie sú žiadne významné otvory.

Ak žijete v oblasti, kde sú hlavnými predátormi jastraby a sovy, vaše stádo potrebuje pre svoj úkryt a beh nad hlavou. Nadzemnú bariéru môžete vytvoriť postavením kuriatka, kuracieho traktora alebo použitím nadzemného kuracieho drôtu.

Okrem toho, že plachty poskytujú vašim kurčatám tieň, môžu pôsobiť ako bariéra nad hlavou.

Elektrické oplotenie

Naučte sa, ako zabezpečiť svojim kurčatám elektrické oplotenie na vašej usadlosti. Používame elektrické siete na hydinu od Premier One, aby boli naše kurčatá v bezpečí.

Okrem toho vždy zapnite plot tak, aby bol horúci, aby sa pod neho nemohli vkradnúť malé zvieratá, ako sú lasice.

Môžete ho použiť aj cez slepačí výbeh, aby ste zabránili útoku vzdušných predátorov. Má malé šesťuholníkové medzery, ktoré bránia predátorom preniknúť alebo vstúpiť.

Strážna hus

Nie je lepšie zviera na ochranu vašich kurčiat ako strážna hus. Milujeme hus rímsku, najmä kvôli jej úžasnému účesu!

Strážna hus udrží predátorov na uzde mávaním krídel, škrípaním a syčaním počas dňa a noci.

Ak chováte svoju strážnu hus so svojimi kurčatami, vyvinie si silný inštinkt na stráženie a ochranu vašich kurčiat. Husi sú teritoriálne a môžu byť vycvičené na ochranu kŕdľov rovnako ako psy.

Aj keď je dravec veľký a vaša hus ho nedokáže odbiť sama, urobí dosť hluku na to, aby ste si ho všimli.

Zvážte možnosť Nechať si kohúta

Chov kohúta v meste môže byť nezákonný kvôli hlukovým nariadeniam. Vaši susedia by sa nemuseli tešiť z prebúdzania sa na kikiríkanie kohúta za úsvitu.

Pre obyvateľov vidieka je bežné chovať kohútov. Dobrý kohút urobí, čo môže, aby sliepky ochránil, dokonca dá svoj život, aby ich zachránil.

Svetlá

Nainštalujte si na svoj kurník svetlo aktivované pohybom, aby ste odradili nočných predátorov. Svetlo vytvorí upozornenie pre vaše kurčatá, ak sa predátor pokúsi priblížiť.

Tu je niekoľko skvelých tipov na chov kurčiat, ktoré zaistia, že váš kŕdeľ neukradnú predátori.