Miešanie vlastného krmiva pre kura

Zmiešaním vlastného krmiva pre kurčatá s týmto jednoduchým receptom môžete znížiť náklady na organické obilniny a zlepšiť kvalitu mäsa vášho kurčiat, či už chováte mäsové kurčatá alebo kurčatá znášajúce vajcia.

Prečo miešame krmivo pre kurča

Naša usadlosť bola vždy o tom, aby naše zvieratá dostávali zdravú stravu. Koniec koncov, do kurčiat ide to, čo naša rodina zje, keď sa kuriatka zabíjajú alebo zbierajú vajcia.

Zabezpečuje, že krmivo, ktoré dávame našim kurčatám, je vyrobené z čerstvých organických surovín. Komerčné krmivo zakúpené vo farmárskom obchode často dlho nestálo, čo spôsobilo vyčerpanie hladín živín.

Je zábavné robiť rodinný projekt s mojimi deťmi, keď pestujeme krmivo pre sliepky a miešame ich dohromady.

Tí, ktorí sú oboznámení s tým, čo hospodárske zvieratá denne jedia, vedia, že to môže byť dosť drahé.

Naše kurčatá tiež nechávame voľný výbeh pomocou nášho DIY Chickshaw, aby sme znížili náklady na organické krmivo pre kurčatá.

Pestovanie kukurice a sóje vám môže pomôcť výrazne ušetriť na mletí zŕn a miešaní krmiva.

Nezabudnite porovnať ceny krmív medzi predajňami na farmách a skombinujte ich, aby ste ušetrili peniaze.

Nutričné potreby kurčiat

Pri miešaní vlastného krmiva pre kurčatá nezabudnite vziať do úvahy nutričné požiadavky svojho stáda.

Textúry krmiva podľa veku

Krmivo pre kurčatá je možné zakúpiť v predajni krmív v troch formách – kaša, chrumkava a granule. Pri kŕmení kurčiat dbajte na to, aby ste svoje prísady rozdrvili na vhodnej úrovni.

Na začiatku sa kuriatko bude kvôli malému zobáku živiť konzistenciou podobnú črepníkovej zemine nazývanej kaša.

Keď majú kurčatá 12 týždňov alebo keď sa z nich stanú nosnice, jedia drobky, ktoré sú medziproduktom medzi kašou a peletou.

Ak plánujete previesť svoje kone na granule, miešajte crumble a granule na pár týždňov, aby si zvykli na väčšie krmivo.

Kŕmte pelety len dospelým kurčatám.

Spotrebný materiál potrebný na kŕmenie kurčiat pre domácich majstrov

 • Na výrobu krmiva je dôležité používať mlynček na krmivo, ako je tento od Premier One. Urobte si prieskum a zistite, ktorú veľkosť obrazovky použiť. Nepoužívajte mlynček, ktorý pomelie zrná na konzistenciu múky. Jemná konzistencia by mohla spôsobiť problémy vášmu kuraciemu hrdlu. Chvíľu premýšľajte o tom, ako sa môžete cítiť po prehltnutí obrovskej lyžice múky.
 • Vedro – Pomocou vedra odvážte ingrediencie do krmiva.
 • Ak pripravujete ingrediencie v percentách, budete ich musieť previesť na libry pomocou farmárskej váhy. Použite ten, ktorý má tlačidlo TARE na rýchly návrat na nulu po každom pridaní. Napríklad, ak recept hovorí, že v 100 librách kuracieho krmiva by malo byť 49,7 % kukurice, môžete to previesť na 49,7 libier kukurice. Za 50 libier krmiva by to bolo 24,85 libier.
 • Na miešanie ingrediencií použite fúrik alebo inú veľkú nádobu.
 • Na zmiešanie ingrediencií použite malú lopatku.
 • Nádoby na skladovanie zmesi zahŕňajú 50-librové vrecko na krmivo, nádobu na odpadky alebo inú nádobu.

Miešanie vlastného receptu na krmivo pre kurča

Joel Salatin zdieľa návod, ako miešať krmivo pre kurčatá vo svojej knihe Zisky pastovanej hydiny. Joelove percentuálne odporúčania som previedol na ľahko sledovateľné množstvá ingrediencií.

DÁVKA PESTOVATEĽA

Prírodné zložky naplnené vitamínmi sú pre kurčatá lepšie a podporujú rýchlejší rast.

 • Sušená kukurica, 26# (52%), je dobrým zdrojom uhľohydrátov pre krmivo pre kurčatá a možno si budete môcť vypestovať aj svoje vlastné.
 • 14,5# pražených sójových bôbov (29%) – pražené sójové bôby chutia výborne a voňajú ako arašidové maslo. Sú tiež plné bielkovín.
 • 5,5# Krčeného ovsa (11%) – Odporúča sa, aby ste ovos radšej krimpovali alebo rolovali, než by ste ich drvili. Zvlnený ovos sa vyrába čiastočným sploštením celého ovsa. To poškodzuje šupku a uľahčuje ich konzumáciu. Okrem bielkovín a sacharidov má ovos aj vysoký obsah vlákniny.
 • 1# Vápenec kŕmnej triedy (alebo aragonit alebo aragonit) – Aragonit je zdrojom vápnika vyrobený z mletých lastúr ustríc.
 • Fertrell Nutri-Balancer (3%) – Fertrell Nutri-Balancer dodáva kurčatám vitamíny a minerály.
 • 1,75# Rybia múčka (3,5%) – Joel Salatin odporúča rybiu múčku Sea-Lac, pretože živiny sú zachované a vitamíny sú zachované. Rybia múčka je výborným zdrojom bielkovín, vitamínov a minerálov.
 • Kelová múčka (0,5 %) – Používajte kelovú múčku, ktorá bola vypestovaná v studenej vode a biotermicky vysušená; pomáha to zachovať minerály. Kelpová múčka obsahuje viac ako 60 minerálov vrátane aminokyselín, vápnika, síry, horčíka, mangánu, železa, zinku a medi.
 • 1# Fasttrack Probiotic – Probiotiká posilňujú imunitný systém a podporujú dobré trávenie.

POMER VRSTVY

 • V krmive pre kurčatá je 24,85# kukurica (49,7%) dobrým zdrojom sacharidov.
 • Pražené sójové bôby bohaté na bielkoviny sú skvelým zdrojom energie.
 • Okrem toho, že ovos je dobrým zdrojom bielkovín a sacharidov, má aj vysoký obsah vlákniny. Zvlnený ovos sa vyrába tak, že sa vezme celý ovos a čiastočne sa sploští, čím sa poškodí šupka, takže sa o niečo ľahšie konzumuje. Zvlnený ovos sa uprednostňuje pred mletím ako krimpovaním.
 • Svoje kurčatá môžete kŕmiť 2,5# kŕmneho vápenca alebo percentom aragonitu (5%), pretože aragonit je vyrobený z lastúr ustríc a tým poskytuje vápnik.
 • Toto 1,5-librové vrecko Fertrell Nutri-Balancer (3%) poskytuje všetky vitamíny a minerály, ktoré vaše kurčatá potrebujú.
 • Je skvelým zdrojom aminokyselín, vápnika, síry, horčíka, mangánu, železa, zinku a medi. .25# Múčka z rias (0,5 %) – Všetky jedlá z rias sa pestujú v studenej vode a sušia sa zahrievaním v geotermálnom systéme. Tento typ sušenia zachováva minerály.

Miešanie vlastného krmiva pre kura